Katalóg

Celkový počet návštev: 1293973

Stanley

HISTÓRIA STANLEY BLACK & DECKER

Spoločnost Stanley Black & Decker je jedným z najväčších svetových výrobcov náradia pre profesionálne aj hobby použitie. Za celosvetovým úspechom firmy stojí nekompromisná snaha o výrobu DOKONALÉHO náradia, starostlivo plánovaný obchodný rast a v neposlednom rade špičkový zákaznícky servis.

Začiatky spoločnosti sú neodlučne spojené s pánmi Frederickom Stanleym, Duncanom Blackom a Alonzom Deckerom. Už v roku 1843 založil Frederick Stanley v Connecticute malú firmu zaoberajúcu sa výrobou a predajom skrutiek, pántov, petlíc a rôznych typov kovania z tepaného železa. Zameraním na vynikajúcu kvalitu výrobkov, dôslednou inováciou výroby a neustálym zlepšovaním výrobných procesov sa malý podnik čoskoro odlíšil od miestnych konkurenčných dielní a výrobných prevádzok v okolí. Rozvoj prosperujúcej Stanleyho firmy vyústil do úspešnej spoločnosti s hrdým názvom STANLEY WORKS (Stanleyho závody).

S. Duncan Black a Alonzo G. Decker spustili svoj podnik pod značkou Black & Decker v Baltimore v roku 1910. Talentovaní obchodníci nešetrili nápadmi a tak už o šesť rokov neskôr získali ako prví na svete patent na prenosné elektrické náradie . Obe spoločnosti v najbližších desaťročiach paralelne rástli, zhromažďujúc bezkonkurenčnú rodinu značiek a produktov, zdokonaľujúc svoje technologické postupy aj obchodné stratégie. Dekády inovácií zároveň priniesli obom spoločnostiam mimoriadne cenné odborné znalosti dôsledne využívané pri vývoji a výrobe náradia a ďaľších produktov.

Spoločnosť STANLEY WORKS vstúpila v roku 1992 na československý trh nákupom akciového podielu v spoločnosti TONA, s.r.o., kde postupným navyšovaním akciového podielu získala viac ako 90%. Popri zachovaní pôvodného sortimentu ručného uťahovacieho náradia značky TONA dochádza následne k rozširovaniu obchodného zamerania spoločnosti o ďaľšie produkty a aktivity. Okrem tradičného elektrického ručného náradia sa STANLEY WORKS zaujíma aj o nové vyspelé technológie, čo sa prejavilo napríklad akvizíciou výrobcu laserových nivelačných prístrojov CST/Berger v roku 2004.

V roku 2010 spojením oboch spoločností vznikla firma Stanley Black & Decker pokračujúca v tradícii zameranej na výrobu prvotriednych produktov, neustály obchodný rast a lojálne vzťahy so zákazníkmi. Ako jeden z najväčších svetových výrobcov náradia disponuje Stanley Black & Decker obchodmi a výrobnými podnikmi v mnohých geografických oblastiach. Spoločnosť využíva nespočetné distribučné cesty aby naplnila svoju úspešnú firemnú filozofiu - dodávať zákazníkovi dokonalý produkt a poskytovať dokonalé služby.

 

Vybrané kategórie produktov spoločnosti Stanley Black & Decker:

akumulátorové náradie
- elektrické príklepové vŕtačky
- priamočiare, mečové a kotúčové píly
- pracovné stoly Workmate
- batérie a nabíjačky
- pásové, vibračné a uhlové brúsky
- elektronické ručné náradie, detektory, vodováhy a lasery
elektrické hoblíky  a frézky na spracovanie dreva
- sponkovacie pištole
- remeselnícke náradie
záhradné náradie , strunové kosačky, drviče záhradného odpadu
- ručné vysávače
- a iné typy náradia...

 

           Frederick Stanley                S. Duncan Black and Alonzo G. Decker

  

Patent  v roku 1915 - S. Duncan Black and Alonzo G. Decker