Katalóg

Celkový počet návštev: 1609537

TESA

 

Značka Tesa, to sú špičkové samolepiace výrobky a systémové riešenia pripravované na mieru pre priemysel, obchod a spotrebiteľov. Spoločnosť tesa SE s centrálou v Hamburgu je po vyše 125 ročnom úspešnom pôsobení v oblasti vývoja, prípravy a nanášania lepidiel realizátorom unikátnych výrobných riešení a zároveň dodávateľom samolepiacich výrobkov s mimoriadne širokým spektrom uplatnenia.

 

  • tesa SE: vyše 6000 výrobkov predávaných vo viac ako 100 krajinách sveta

 

Pre tesa SE nie je individuálny prístup k zákazníkom len sloganom - až tri štvrtiny  príjmov spoločnosti pochádza zo systémových riešení vyvinutých a dodaných na mieru priemyselným podnikom a iným firemným zákazníkom. Individuálne riešenia prispievajú k zníženiu výrobných nákladov, optimalizácii procesov a zároveň k zvyšovaniu využiteľnosti a kvality výsledného produktu.

 

Takmer štvrtinu príjmov spoločnosti tesa SE tvorí predaj samolepiacich produktov a ďaľších výrobkov určených pre koncového odberateľa - do kancelárií, domácností alebo záhrad. Tieto výrobky umožňujú užívateľom kreatívne sa prejavovať,  individualizovať svoje domáce alebo pracovné prostredie a tým napomáhajú k zlepšovaniu kvality života.

 

História Tesa

 

Klasickým výrobkom spoločnosti sa stali lepiace pásky tesafilmŸ ku ktorých vzniku spravil prvý krok koncom 19. storočia lekárnik Dr. Oscar Troplowitz. Pôvodný zámer vyvinúť pevný a zároveň jemný lepiaci obväz nevyšiel - výrobok síce výborne držal, ale dráždil kožu a bol teda pre lekárske účely nepoužiteľný. S vynachádzavosťou sebe vlastnou Dr. Troplowitz uviedol výrobok na nemecký trh pod názvom Citoplast ako prvú technickú lepiacu pásku určenú na opravu poškodených plášťov kolies bicyklov.

 

Zdokonaleným následníkom lepiacej pásky Citoplast sa stala Beiersdorfova gumená páska z ktorej ďaľším vývojom vznikla lepiaca páska tesafilmŸ. Samotná značka Tesa mala tiež zaujímavý zrod - začiatkom 20. storočia firma Beiersdorf požiadala svojich zamestnancov o nápady na meno novej spoločnosti. Názov Tesa vymyslela pani Elsa Tesmer pracujúca v kanceláriách firmy spojením prvej slabiky svojho priezviska a druhej slabiky svojho krstného mena.

 

Vybrané výrobky Tesa:

 

  • papierové maskovacie pásky
  • kancelárske pásky
  • samolepiace tesnenia
  • textilné a izolačné pásky
  • ďaľšie samolepiace produkty

 

Tieto produkty nájdete v kategórii eshopu: Pásky a tesnenia.